GP Rakouska: 2. kvalifikace a Schumiho pole position

Dnešní kvalifikace na zítřejší závod seriálu Formule 1 na rakouském okruhu A1-Ring připravila divákům hned několik zajímavých situací. Asi největším překvapením byl Nick Heidfeld, který se se svým Sauberem propracoval do druhé řady, ze které odstartuje po boku Juana Pabla Montoyi.

Vzhledem k výsledku jeho stájového kolegy H.H. Frentzena, který se svým časem stačil až na patnáctou pozici, se dá předpokládat že do kvalifikace nastoupil s velmi malým množstvím paliva a každý jezdec Sauberu zvolil jinou strategii zastávek v boxech.

O další vzrušující situaci se postaral Jos Verstappen s Minardi, který po chybě ukončil svou kvalifikační jízdu již v prvním sektoru.

Zklamaní však mohou být i fanoušci stáje Renault, jejichž v minulých dnech opěvovaný jezdec Fernando Alonso při svém měřeném kole udělal jezdeckou chybu a ocitl se mimo trať. Narozdíl od Kimiho Raikkonena, který udělal obdobnou chybu v kvalifikaci do velké ceny Španělska se nerozhodl své kvalifikační kolo vzdát zajetím do boxů a pokažené kolo dokončil s více než desetisekundovou ztrátou na Michaela Shumachera, který získal pole position a potvrdil tak sílu vozu Ferrari 2003-GA.

Náladu fanoušků Renaultu mohl alespoň částečně zpříjemnit Jarno Trulli, který se dopracoval až na šestou pozici na startu.
 

Mezi další zklamané fanoušky patřili ti, kteří fandí zeleným monopostům stáje Jaguar. Mark Webber po celý víkend ukazoval svou skvělou formu, což vyvrcholilo třetím nejlepším časem při včerejší kvalifikaci. Bohužel při svém ostrém kole udělal chybu, která ho stála nejhorší první mezičas (vyjma Verstappena :-). Možná následkem špatného průjezdu prvním mezičasem se Mark nemohl správně koncentrovat na další průběh kvalifikačního kola a druhý mezičas také nezajel optimálně. Ve finále byla ztráta tak vysoká že Markovi vystačila jen 17. startovní pozice.
 
Schumiho pole position byla těžce vydřená. I když po průjezdu prvním měřeným úsekem na druhého Kimiho ztrácel 159 tisícin sekundy, tak v následující části trati tuto ztrátu dohnal a nakonec byl o 39 tisícin rychlejší. Michaelův stájový kolega Rubens Barrichello však přes skvělé výsledky v dosavadním průběhu závodního víkendu svou formu nepotvrdil a dojel si až pro pátou pozici na startu.