Komentáře jezdců ke kvalifikaci do VC Monaka

Přinášíme Vám reakce deseti nejrychlejších jezdů dnešní kvalifikace do 61. GP Monaka, ve které dominovali jezdci na pneumatikách Michelin. Do prvé desítky se vešli pouze dva vozy obouvající pneumatiky Bridgestone – Ferrari.
Ralf Schumacher (Williams, pole position)
Ráno jsem vůbec nepředpokládal že bych byl na pole position. Jsem velmi potěšený mou druhou pole position. Měli jsme teď několik týdnů plných velmi tvrdé práce. Cítíme se dobře že jsme dosáhli úspěchu. Nicméně zítra je den, který se bude počítat. Čeká nás vzrušující start a závod. Opravdu se na něj těším.

Kimi Raikkonen (McLaren)
V Monaku je velmi důležité startovat z přední řady, takže druhé místo je dobré. Těším se na zítřejší vzrušující závod. Jsem ale zklamaný, že jsem nedosáhl na pole position tak jako v Rakousku před dvěmi týdny, byl jsem jí neuvěřitelně blízko, ale myslím že dříve nebo později to bude můj čas. Monako je místo kde je zkušenost velmi důležitá a cítím se zde lépe než loni. Uvidíme co se stane zítra.

Juan Pablo Montoya (Williams)
Vůz byl dobře vyvážený i když v mém kvalifikačním kole byl přetáčivý a tím jsem ztratil nějaký čas. Oba, Ralf i já máme dobrý a shodný vůz a do závodu vyrazíme z dobré pozice. Pro tým je náš dnešní výsledek důležitý. Tým teď více rozumí vozu a může lépe zužitkovat potenciál FW25.

Jarno Trulli (Renault)
Doposud dobrý víkend s dobrým umístěním v kvalifikaci. Tým odvedl vynikající práci a vůz zůstal konkurenceschopný. Věřím že jsme zvolili dobrou strategii a těším se na zítřejší závod.

Michael Schumacher (Ferrari)
Nejsem s výsledkem spokojen, ale nedělám si z toho starost. Z dnešního rána bychom mohli vidět, jak jsme na tom byli v druhém a třetím sektoru. Příčina může ta, že v průběhu víkendu byla trať více pogumována a výkon pneumatik se v průběhu jediného kola neprojevil. Neznamená to, že situace bude stejná i zítra. Doufám že jsme pro závod udělali dobrou volbu a zítra pouze zjistíme kolik paliva mají vozy natankováno.

David Coulthard (McLaren)
Během rána jsem měl velmi dobré nastavení, což se potvrdilo na mém čase. Po warm-upu jsem udělali změny, které by měly vůz v závodě podpořit. Bohužel to způsobilo nedotáčivost a udělal tak chybu v šikaně u plaveckého bazénu, která mé kolo zkazila.

Rubens Barrichello (Ferrari)
Nebyla to naše nejlepší kvalifikace. Vůz jel dobře, ale nebyl dost rychlý. Uvidíme kolik paliva mají natankovány vozy před námi. Tento výsledek nemá vliv na mou sebedůvěru do závodu.

Fernando Alonso (Renault)
Vzhledem k tomu, že ráno pro mě bylo zkažené kvůli mým hodinám, který znamenal, že jsem na trati nestrávil dostatek času, jsem s mým kvalifikačním časem docela spokojený. Zajel jsem dobré kolo a jsem rád, že do závodu odstartuji z osmé pozice na roštu.

Mark Webber (Jaguar)
Je povzbuzující být v první desítce. Věřím že s naší strategií můžeme jet pro body. Strategie je velmi důležitá a jak vidím časy, tak jsem si jistý že je před námi několik zajímavých strategií. Ale to se ovšem dovíme až zítra. Michelin odvedl další vynikající práci a společně s naší strategií nám dává slibnou pozici na postup ve startovním poli.

Cristiano De Matta (Toyota)
Neočekával jsem tak vysoké postavení na startu, natož získat své nejlepší kvalifikační umístění v sezóně. Už v průběhu kola jsem cítil že bude dobré. Má jízda byla lepší a lepší a jsem dnes se svým kolem spokojen. Bude to dlouhý a tuhý závod. Naší prioritou je závod dokončit, doufáme že na dobré pozici.