McLaren – komentář k páteční kvalifikaci

Kimi Raikkonen byl v dnešní kvalifikaci nejrychlejším jezdcem na Nürburgringu. Fin dosáhl času 1:29.989 a jeho stájový kolega David Coulthard dosáhl na šestou pozici s časem 1:30.903.

Kimi Raikkonen
Jsem velmi spokojený, vůz byl celý den perfektní a v kvalifikaci byl ještě lepší. Celé kolo bylo perfektní a neudělal jsem žádnou chybu. Nepochybně k tomu přispělo i MP4-17D, které bylo rychlé, ale důvodem je že vše fungovalo bezchybně. Těším se na zbývající část víkendu.

David Coulthard
Je jasné že do kvalifikace vstupujete s potřebou být nejrychlejší, ale důležitá kvalifikace bude zítra. Dnešní cíl byl zůstat v kontaktu s hlavními konkurenty. Neni nic zvláštního co bych ke své jízdě dodal, muj plán byl bezpečné kolo bez zbytečného riskování.

Ron Dennis, šéf týmu
Skvěle odvedená práce obou pilotů, inženýrů i týmu jako celku, kteří se postarali o výkon na dráze, ale ještě důležitější je že je dobře připraven pro zbytek víkendu, který nám přidá úkol vyrovnat se s proměnlivým počasím.

Norbert Haug, ředitel Mercedes motorsport
Perfetní výkon Kimiho a týmu. Letos jsme zatím nebyli odborníky na páteční kvalifikaci. Kimi byl dnes nejrychlejší a jediný který zajel čas pod jednu minutu a třicet sekund, což je vinikající.