Více než 17. závodů v sezoně asi nebude

„Čína a Bahrajn budou v příštích letech hostit závody Grand Prix Formule 1. Ale je nepravděpodobné, aby měl kalendář více než 17 závodů,“ řekl prezident FIA Max Mosley. Zájem o závody F1 je stále větší, především v Asii.

„Myslím si, že Čína a Bahrajn místo dostanou,“ dodal na VC Monaka. „Divil bych se však, jestliže bude více než 17 závodů.“

Zmínil tak dvě země budují nové okruhy, aby mohly v příští sezóně debutovat v kalendáři Formule 1, ačkoli média projevily pochybnosti ve spojitosti s válkou v Iráku a vypuknutím viru SARS v Číně.

Kanada je další v pořadí letošního kalendáře po Monaku. Také v Torontu se objevil SARS ale Mosley neočekává ovlivnění závodu v Montrealu. „Teď to není problém,“ řekl. „Pokud se z něj problém stane, podíváme se na to.“

Bylo řečeno že závod v Rakousku byl poslední. Belgie odpadla z mistrovství 2003 kvůli zákonu o tabákové reklamě. Mosley poznamenal že po volbách v Belgii ztratila „strana zelených“, jenž byla zastáncem anti-tabákového zákona, mnoho mandátů.

„Pokud Belgie vyřeší tabákový problém, bude to silný důvod k návratu, protože je to okruh, který máme všichni rádi. Není ale na mě, abych to říkal,“ dodal.

Obchodní šéf Formule 1 Ecclestone navrhne kalendář který, pokud komise FIA bude souhlasit, může teoreticky čítat až 20 závodů.

Mosley se domnívá že to nebude možné. „I když všichni organizátoři souhlasí, vyžaduje to ještě souhlas více než poloviny týmů, a ty bude obtížné přesvědčit, protože každý závod jim přinese další náklady navíc,“ řekl závěrem Mosley.