Double pro BMW WilliamsF1

Ralf Schumacher a Juan Pablo Montoya v Nurburgringu získali double pro svůj tým BMW WilliamsF1. Toho naposledy dosáhli ve VC Malaysie v loňské sezóně.

Pro Ralfa Schumachera to bylo jeho páté vítězství v kariéře a dopomohl tím k posunu svého týmu na druhou příčku v průběžném hodnocení konstruktérů a sám se probojoval na třetí místo před Rubense Barrichela a Fernanda Alonsa v hodnocení jezdců. Pro Williams to bylo skvělé zakončení závodního víkendu, jehož výsledkem musí být potěšen i dodavatel motorů BMW, který v pátek prodloužil s WilliamsF1 smlouvu až do konce roku 2009.

Ralf Schumacher
Je skvělé vyhrát po tak dlouhé době a zvláště po tom co jsem nebyl schopný proměnit pole position ve vítězství v posledních dvou závodech. Měl jsem skvělý start, který se z nějakého důvodu Michaelovi nepovedl. Využil jsem příležitosti a v první zatáčce jsem byl druhý. Myslím si že tento manévr vypadal více efektně než byl ve skutečnosti. Myslím si že jsem mohl dostat Kimiho, i když by to bylo obtížné. Měli jsme dokonalý vůz s dokonalým obutím a když uvážíme, že jsme na startu byli o deset kilo těžší než ostatní, tak to byl vynikající výkon.

Juan Pablo Montoya
Jsem potěšen druhým místem, zvláště když jsem se po startu propadl až na páté místo. Měl jsem také problémy s drolením pneumatik. Rozhodl jsem se při své první zastávce vyměnit pouze zadní pneumatiky, ale nebylo to správné rozhodnutí, takže při další zastávce jsem je nechal vyměnit všechny. Na nových pneumatikách byl vůz o mnoho lepší. Co se týče manévru na Michaela: šel jsem pozdě na brzdy a dal jsem mu dostatečné místo jet po vnitřní straně. Dotkli jsme se a on se roztočil. Byl to běžný závodní incident, i když musím přiznat že předjetí Michaela v jeho domácí GP bylo zábavné.

Sam Michael, šéfinženýr, WilliamsF1
Dnešek byl fantastický. Ralf a Juan odjeli skvělý závod a tým vykonal mnoho práce na přípravě automobilů a strategie. Mechanici byli při pitstopech také znamenití. Je to velmi dobrý výsledek týmu a skvělý pro mistrovství. Víme že máme konkurenceschopný vůz a těšíme se na nadcházející dvojici závodů. Budeme udržovat náš agresivní vývojový plán i v následujících závodech. Juanův předjížděcí manévr na Michaela byl fantastický a měl by se stát běžným v F1. Příčinou že se Michael roztočil byla běžná závodní kolize.

Gerhard Berger, ředitel BMW Motorsport
Tento víkend byl dokonalý. Dosáhli jsme prvního double BMW na domácí půdě právě ve chvíli, kdy jsme prodloužili naši smlouvu. Cítím se opravdu šťastný, stejně jako tým a zvláště pak Ralf. Dnes ukázal že je prvotřídní jezdec. Navrhoval bych dát si nějakou skleničku šampaňského.