Jaguar – komentáře jezdců

Mark Webber dnes prokázal svou formu, když si ve VC evropy zajistil další tři mistrovské body za 6. místo. Jeho stájový kolega Pizzonia uzavřel první desítku.

Mark Webber
Těžký a ne zcela vydařený závod přinesl tři mistrovské body do poháru jezdců a poháru konstruktorů. Jsem poněkud zklamaný, protože jsme mohli dosáhnout lepší rovnováhy. Zadní obutí bylo prostě moc dobré. Do druhé zastávky v boxech mě provázela nedotáčivost, ale po poté se vůz zlepšil a byl velmi dobrý. Pomohlo mi to v boji s Jensonem Buttonem s B.A.R.-Honda a poté se mechanici snažili udělat vše pro to, abych se před něj v boxech dostal. Byl jsem na Buttona tvrdý a jak jsem se dostal před něj, byl můj cíl udržet tempo a zůstat od něj dost daleko. Vyvážení vozu bylo velmí dobré a Michelinky byly tento víkend neuvěřitelně dobré. Spolehlivost je také zcela jasně lepší, sedm dokončených závodů.

Antonio Pizzonia
Závod mi zmařil zmatek mezi mnou a mechaniky, když přišlo na výměnu pneumatik během druhé zastávky. Hledáme odpověď jak k tomu došlo. Vypadá to, že na můj automobil bylo nasazeno špatné obutí, což vedlo k nesnadné jízdě. Mé desetisekundové zsatávky mi zamezili dokončít závod na bodech. Bojoval jsem s nalezením optimálního nastavení a vyzkoušeli jsme v průběhu víkendu několik změn na voze, které pomohly. Spolehlivost vychází z pevnosti a síly materiálů, udělali jsme v tomto směru zřetelný pokrok. Markovy body nás zachránily před hanbou.