Panasonic Toyota – vynikající kvalifikace

Dva vozy v první desítce na startu je pro Panasonic Toyota odměnou za skvělý začátek a dosavadní průběh evropské VC v Nurburgringu, kde dnes Olivier Panis dojel sedmý a Cristiano da Matta desátý.

Panis po včerejším propadáku způsobeném prudkým lijákem byl se svým kvalifikačním kolem maximálně spokojený a je to letos jeho již šesté kvalifikační umístění v první desítce, bohužel však velice často doplácí na technické problémy, takže svých dobrých výkonů v kvalifikaci nebyl schopen patřičně využít. Da Matta je také potěšený svým výsledkem – desátým místem na startu – kterým se již potřetí po sobě dostal do nejlepší desítky (v Monaku byl desátý a v Kanadě devátý).

„Opravdu jsem s kolem spokojený.“, řekl Panis. „Celý víkend jsme byli konkurence schopní a myslím si že všichni odvedli hodně tvrdou práci aby naše vozy na Nurburgringu fungovaly perfektně. Včera jsme měli v prvém tréninku vynikající vůz, výsledky páteční kvalifikace byla ovlivněny hloupým deštěm. Vyrážet do dnešní kvalifikace mezi prvními nebylo příliš výhodné, protože trať se s počtem odjetých vozů zlepšuje, nicméně oba vozy v první desítce je dobrý výsledek pro celý tým. Stále se zlepšujeme a domnívám se že jsme připraveni dokončit zítřejší závod s bodovým ziskem.“

Cristiano da Matta komentoval, „Jsem potěšen svým výsledkem v kvalifikaci a našim výkonem v průběhu víkendu. Víme že máme vůz, který zde pracuje bezchybně, což jsme předvedli v měřených tréninkcích a v podstatě jsme překonali své předpoklady. Fungovali jsme skvěle jako tým a jsem si jist že zítra můžeme dosáhnout dobrých výsledků. Pneumatiky Michelin byly skvělé a to bude v zítřejším závodě výhodou. Měli bychom takto pokračovat i po zbytek sezóny a udržovat svůj pokrok.“.

Keizo Takahashi – generální manager pro design vozu a vývoj uvedl „Jsem dnešními výsledky velice potěšeni. Dosáhl jsme svého cíle – Olivier i Cristiano v první desítce. Po včerejší nešťastné deštivé kvalifikaci jsme neztratili důvěru v naše schopnosti a celý víkend jsme předváděli dobré výsledky. Jsem zvláště rád, že naši zaměstnanci na hlavní tribuně, kteří se sem přijeli, viděli tak příjemný výsledek. Myslím že je to pro každého v týmu velká motivace a můžeme tiše důvěřovat že v naší domácí VC získáme větší počet mistrovských bodů.“