Případ Coulthard vs. Alonso

Pilot McLarenu byl nucený vyjet do trávy aby se vyhnul kolizi, tento manévr však ve vysoké rychlosti nemohl zvládnout a skončil Skotovým letem do kačírku.

Po tom co David Coulthard havaroval, dával vinu pilotovi Renaultu Fernandu Alonsovi. Coulthard v závěru závodu na šedesát kol bojoval s Alonsem o čtvrté místo, ale havaroval v maximální rychlosti, když se ocitl za Španělem, který do šikany začal předčasně brzdit.

„Brzdil o mnoho dříve než v předchozích kolech a bylo to určitě pochybné jednání.“, řekl Coulthard. „Bylo velmi obtížné abych udělal něco jiného. Chtěl bych se na celou událost podívat ještě jednou a prostudovat co říká telemetrie. Byl jsem těsně za ním a mohl bych jej předjet. Myslím si že je nezkušený pilot a tento jeho počin ukazuje kolik se musí ještě naučit“, dodal skotský pilot.

Alonso odmítl přijmout odpovědnost za Coulthardovo odstoupení a po závodě byl vyšetřován komisaři. Pilot Renaultu pak odolával nátlaku Michaela Schumachera. Trvá na tom že dřívější brždění bylo důsledkem technických problémů s jeho vozem a dementuje tak Coulthardovo tvrzení.

„Komisaři chtěli vědět co se stalo“, vysvětluje Alonso. „Řekl jsem jim že jsem měl několik problémů a že jsem zpomalil už na začátku kola. Nebyly to ale žádné vážné problémy s pneumatikami nebo vozem. Myslím že se ke mě David dostal příliš blízko.“, dodal ambiciózní Španěl.