Renault – prohlášení po GP Evropy

Fernando Alonso odolal tlaku svých daleko zkušenějších kolegů a obhájil si vynikající čtvré místo. Jeho také skvěle jedoucí stájový kolega musel odstoupit s technickými problémy.

Fernando Alonso
Bylo to dobré, skvělý výsledek po nelehkém víkendu. Skvěle jsem bojoval s Jarnem několika prvních zatáčkách, nakonec ve čtvré souboj vyhrál. Měl jsem na to jej předjet. V závěru jsem ztrácel výkon i když jsme v obou zastávkách udělali malou změnu v aerodynamice. Byl jsem na konci závodu hodně pod tlakem, nejdříve Coulthardovým a pak Michaelovým, ale svou pozici jsem si uhájil. To že Ralf vyhrál znamená, že jsem ztratil své třetí místo v celkovém hodnocení, ale nejsem tím moc zklamaný. Měli jsme tento víkend štěstí.

Jarno Trulli
Myslím si že se vůz zastavil z důvodu problému s tlakem paliva. Až do odstoupení jsem si vedl dobře. Na startu jsem držel krok s elitou, ale musel jsem dávat pozor na Fernanda v druhé zatáčce. Byl jsem o něco rychlejší a nemohl mě předjet. Vypadalo to že bychom mohli pro body dojet ve dvou a je špatné že dojel jen jeden.

Flavio Briatore
Jsem s výsledkem spokojený. Jsem kvůli Jarna smutný, byl velmi rychlý po celý víkend a v závodě si vedl skvěle. Pokud jde o Fernanda, tak neni z těch který podlehne pod tlakem. Dovezl nám další cenné body.

Pat Symonds
Byl to pro Fernanda velmi tvrdý závod, ve kterém musel celou dobu držet od sebe Davida a Michaela. Odolával tlaku dobře a dostal nás na uspokojivé čtvrté místo. Jarno byl znamenitý celý víkend a samozřejmě i v závodu do doby než odstoupil. Věříme že to bylo způsobeno problémem s tlakem paliva. Vozy byly pro závod dobře seřízené a pneumatiky byly na tuto trať dobré.

Denis Chevrier
Byl to závod pod neustálým tlakem. Počasí nám nepřipravilo žádná překvapení. Neměli jsme žádné problémy na vozu Fernanda. Je otázkou Jarnovo odstoupení, když se vůz zastavil z důvodů, který jsme v telemetrii neodhalili. Myslíme že měl problém s tlakem paliva. Souhrnem to byl dobré závod a ukázali jsme kde jsme a pokud jsme nebyli v situaci rozdávat si to s těmi nejlepšími, tak jsme v pozici abychom to udělali.