Uspěli jsme, nejsme poslední

Tak jak zní nadpis se dá vykládat výsledek stáje Minardi v sobotní kvalifikaci na dnešní závod ve velké ceně Kanady na okruhu Gillese Villeneuva.

Sobotní kvalifikace demonstrovala sílu motorů Cosworth, které stáj Minardi používá. Z výsledků je patrné že jsou pro tento unikátní okruh vhodnými. V páteční kvalifikaci získali piloti tohoto týmu 11. a 13. pozici a vidinu na dobrý výsledek v sobotní kvalifikaci do závodu. V sobotní dopolední přípravě Wilson vyjel 14. a Verstappen 17. pozici.

V kvalifikaci do závodu jeli oba jezdci výborně. Kvalifikační kolo Verstappena, které stačilo „pouze“ na 15. pozici na startovním roštu dokonce vzbudilo v garáži týmu velký aplaus, ke kterému se z pit wallu připojil i šéf týmu Paul Stoddart. Pro Minardi je to nejlepší postavení na startu v letošní sezóně, které doplnil i Willson s 18. pozicí.

„Bylo to fantastické kolo, stejně jako v Monaku před dvěmi týdny“, řekl 15. Verstappen, „Měl jsem ráno na mokru menší potíže a preferoval jsem suchou trať na sobotní kvalifikaci. Musím poděkovat mechanikům, kteří odvedli tvrdou práci při změnách, které jsme dnes na voze udělali. Kvalifikační kolo bylo dobré, bez žádné chyby a s výsledným časem jsem spokojený“, dodal Jos the Boss.

Willson komentoval „Bylo to velmi čisté kolo. Někde v půlce okruhu jsem projel po vlhké části, ale jsem se svou kvalifikaci docela spokojený. Dvě hodiny pátečního ranního testování, které proběhly za sucha, nám mohly pomoci. Vím že bych měl okruh znát lépe. Dá vám to důvěru jet o něco agresivněji.“

Šéf týmu Paul Stoddart dodal „Bylo to fantastické vystoupení.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *