Combat Patrol v černém Rytíři v roce 2010

Pravidla pro Combat Patrol, tak jak byla hrána v roce 2010 v Černém Rytíři pod patronátem Watchdoga. Současná Combat Patrol je hrána podle odlišných pravidel. Ty aktuální jsou k nalezení zde: Aktualizace Combat Patrol pro rok 2012.

Systém turnaje: švýcarský, první hra je náhodně rozlosována, povolen je challenge
Počet her: 5

Na turnaj bude mít každý s sebou svůj roster dvakrát vytištěný, jednou pro organizátory, jednou pro sebe.

Časový harmonogram:

09.30 – 10.00 – REGISTRACE a ROZLOSOVÁNÍ
10.00 – 11.15 – PRVNÍ HRA
11.30 – 12.45 – DRUHÁ HRA
13.00 – 14.15 – TŘETÍ HRA
14.30 – 15.45 – ČTVRTÁ HRA
16.00 – 17.15 – PÁTÁ HRA
17.45 – 18.00 – VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ a UKONČENÍ TURNAJE

Na každou hru je 60 minut plus 15 minut rezerva na dohrání aktuálního tahu. Následuje 15 minut na nahlášení výsledků a rozepsání na další hru.

Pravidla:

Odkaz na původní pravidla pro 5.edici: http://pitoftheoni.blogspot.com/2008/09/combat-patrol-in-5th-edition.html

OMEZENÍ SKLADBY ARMÁDY:

– 400 bodů
– Povolena je pouze jedna jednotka typu HQ (0-1 HQ)
– Povinná je minimálně jedna jednotka typu Troops (1-6 Troops)
– Povoleno je normálně 0-3 Elites.
– Povoleno je normálně 0-3 Fast Attack.
– Povolen je maxilmálně jeden Heavy Support slot (0-1 Heavy Support)
– Povolena je maximálně jedna Vehicle Squadron
– Žádný model nesmí mít víc jak 2 Wounds (s výjimkou armád jako Kroot Mercenaries, že kteří z důvodu povinných a neodpojitelných Shaperů s 3 Woundy nemohou armádu na patrolu postavit – použití takové armády je nutno předem konzultovat s organizátory, kteří mohou takovou armádu odmítnout)
– Nejsou povoleni žádní Special Characters
– Žádný model nesmí mít Armour Save lepší než 3+ ani Invulnerable Save lepší než 4+
– Vozidla nesmí mít součet pancíře (Armour Value) víc než 33. Součtem se myslí Front+Side+Rear (Side se počítá jen jednou)
– Žádné zbraně typu Ordnance
– Pokud by nějaké pravidlo bránilo vzít si jednotku, například nutností mít model který je v patrole zakázaný (třeba HQ s více než 2 Wounds nebo 2+ Armour Save/3+ Invulnerable Save), toto pravidlo se ignoruje
– Povoleny jsou pouze jednotky z platného kodexu dané armády (žádné Imperial Armour atd..), armády bez oficiálních kodexů, například Kroot Mercenaries, Adeptus Arbites atd…, mohou být po dohodě s organizátory povoleny, ale platí pro ně povinný Fullpaint a WYSIWYG! Organizátoři si vyhrazují právo neoficiální armádu odmítnout. Stejně tak si organizátoři vyhrazují právo odmítnout zjevně naprasený roster. Odmítnutí bude zdůvodněno. Pokud se to někomu nebude líbit, má možnost buď postavit normální roster nebo si najít jinou příležitost jak si honit triko.

BOJIŠTĚ

Hraje se na stole o velikosti 4’x4′ (asi 122×122 cm), což jsou 2/3 běžného hracího stolu.

VELITEL

Každá patrola musí mít velitele. Pokud není v patrole jednotka typu HQ, musí hráč určit jiný model, který dostane bonus k Leadership +1 (do maxima 9). Celá patrola skládá všechny testy používající vlastnost Leadership s použitím této hodnoty velitele patroly, včetně případného bonusu, dokud je velitel naživu.

MISE A PODMÍNKY VÍTĚZSTVÍ

Hraje se Anihilace, 5-7 tahů, pokud se do konce ani jedné straně nepodaří zničit soupeřovu patrolu, rozhodne o vítězství počet získaných Victory Points. Jednotka na 50% (a méně) početního stavu modelů, vozidlo s neopraveným poškozením (Weapon Destroyed, Immobilized), případně Independent Character který ztratil 1 Wound (může mít maximálne 2!), se počítají za 50% Victory Points (zaokrouhleno nahoru). Jednotka, která prchá z boje (Fall Back) se počítá jako zcela zničená.

DEPLOYMENT

Před každou hrou se pro všechny stoly najednou náhodně určí buď Pitched Battle, Spearhead nebo Dawn of War. Žádný deployment nemůže být použit více než dvakrát a ve dvou hrách po sobě nemůže být stejný deployment.

ZTRÁTY

Jakmile patrola utrpí 50% ztráty (rozhoduje počet modelů v jednotce, poškození vozidel nemá vliv, zničení však ano), na začátku každého dalšího svého tahu musí složit speciální test na Leadership velitele patroly (včetně případného bonusu), i když už je třeba mrtvý. Pokud není test složen, patrola se okamžitě stáhne z boje a prohrává hru (výsledek 15:5, dále modifikovaný podle Victory Points). Tento test musí patrola složit i pokud mají její jednotky nebo velitel speciální pravidlo Fearless (nebo cokoli jiného, co by normálně umožnilo automatické složení podobného testu). Pokud se patrola stáhne z boje, nejedná se o Fall Back a modely, které nebyly pod vlivem Fall Back se nepočítají jako zničené, takže výsledek může být klidně 11:9. Nechcete-li pořád házet na stáhnutí, stavte dostatečně početné rostery.

CELKOVÉ SKÓRE

Vítězství (zničení protivníka nebo se protivník po alespoň 50% ztrátách stáhl z boje) – 15 bodů
Remíza (každá patrola má na stole alespoň jednu nezničenou jednotku) – 10 bodů
Prohra – 5 bodů

Modifikátory celkového skóre:

Rozdíl Victory Points 0-80    – žádný modifikátor
Rozdíl Victory Points 81-160 – +1 / -1 bodů
Rozdíl Victory Points 161-240 – +2 / -2 bodů
Rozdíl Victory Points 241-320 – +3 / -3 bodů
Rozdíl Victory Points 321-399 – +4 / -4 bodů
Rozdíl Victory Points 400+      – +5 / -5 bodů (pokud má nějaká jednotka pravidlo typu Without Number, kdy se po zničení vrací do hry, Victory Points lze za ní získat i opakovaně)

WYSIWYG, ale nikoli Fullpaint (pouze do celkového hodnocení) – +10 bodů
Fullpaint, ale nikoli WYSIWYG (pouze do celkového hodnocení) – +20 bodů
Fullpaint a současně WYSIWYG (pouze do celkového hodnocení) – +40 bodů

Maximum je tedy až 100 bodů za totální vítězství ve všech pěti hrách a bonus až +40 bodů za Fullpaint a WYSIWYG, tedy celkem až 140 bodů. V případě stejného skóre rozhoduje celkový počet nahraných Victory Points. Pokud ani to nepomůže, tak si holt oba hráči hodí kostkou. 🙂

Výsledky: http://www.ulozto.cz/5208137/combat-patrol-26-06-2010.ods nebo http://www.ulozto.cz/5208361/combat-patrol-26-06-2010.pdf