Mystifikace a mýty při hraní WH40k

Článek je 3. část seriálu Mystifikace a mýty při hraní.

S příchodem šesté edice pravidel WH40k se, jak je obvyklé, začínají šířit pravidlové mystifikace a mýty. Dnes se budu zabývat jediným, a sice Tyranidy a používání zbraní dokoupených k fortifikacím.

V šesté edici byli zavedeni Flyeři, které není snadné sestřelit. Jako jednou z možných odpovědí na tyto modely bývají fortifikace, které si může hráč dokoupit ke své armádě a následně je dovybavit nějakou zajímavou hračkou, která trefuje Flyery daleko lépe než standardní střelba snap shotem.

Quad-gun

Quad-gun

Hráči Tyranidů, a nejen ti, si přečetli aktuální FAQ, které říká, že Tyranidi nemohou střílet v manuálním režimu z Emplaced Weapons. Tento typ zbraní je popsán na straně 96. V kapitole o budovách. Tento typ zbraní je nedílnou součástí fortifikace. V tomto směru je FAQ zcela jasné a neoblomné, ale nesměli by to být opět hráči, kteří tvrdí, že Tyranidi nemohou střílet z Quad gunu nebo Icarus lascannonu, který se k fortifikacím dokupuje.

Tyto zbraně se k fortifikacím dokupují jako Gun Emplacement (strana 105.) a dle těchto pravidel nejsou součástí žádné budovy, tudíž nemají žádný automatický ani manuální režim tak jako mají Emplaced Weapons. Gun Emplacementy mohou být zničeny nezávisle na budově a k jejich obsluze je nutný model v base contactu, který zbraň obsluhuje a střílí z ní dle své BS. Když se zpět koukneme do Tyranidích FAQ, tak žádnou zmínku o zákazu střelby z Gun Emplacement zbraní zde nenajdeme a i když to možná nemusel být záměr autorů, Tyranidům pravidlově nebrání vůbec nic, aby tyto zbraně mohli pořídit a hlavně bez problémů používat. Takže hurá, sestřelte si svého flyera.

Navigace v seriálu← Mystifikace a mýty při hraní WH40k II.