Necroni na stole

Armádu Blood Angels úspěšně dobarvuji a je na čase se začít věnovat další armádě. Na řadu tak po dlouhé době přichází reinkarnace Necroní armády, kterou jsem před cca rokem prodal s vědomím, že nový kodex přinese nemalé množství nových modelů, takže Necroni na stole zaberou hodně práce. Co přesně chystám?

Vzhledem k tomu, že do hry vstoupila šestá edice a těžko zatím soudit kam přesně se hra posune, zůstávám u poměrně dobře fungujícího konceptu pro pátou edici a sice v podobě velkého počtu AV13 vozítek s podporou Imotekhova night fightu a bouře. V podstatě build, který na ETC bude hrát náš kapitán Greg.

Roster na 1800-1850 bodů má obsahovat tři anihilační bárky, tři ghost arky s pěti warriory, tři stalkery, jednu command bárku s overlordem nebo Anrakyrem, Imotekha a několik Crypteků. Pro šestou edici bude určitě potřeba nějaký větší CC potenciál, na řadu tak přicházejí Wraithy a uvažuji o Lychguardě či Praetoriánech. Uvidíme kam se meta game posune.

Doufám, že plně připravenou a nabarvenou armádu budu mít do konce září, abych s ní mohl nastoupit do říjnového Ogr Cubbu a doufám že dopad 6. edice build neznění nějak radikálně, v záloze mám ještě cca 50 scarabů.