Release plán do konce roku 2013

Po mánii spojené s release šesté edice pravidel 40k se opět vracím k rumorům pro nadcházející období. Na internetu se začal objevovat opětovně aktualizovaný release plán 40k kodexu až do konce roku 2013. Co nás tedy čeká?

Chaos Space Marines
Kodex Chaosu by se měl objevit už příští měsíc, takže pokud se rumor potvrdí, měli bychom se nejpozději do necelých tří týdnů dočkat jeho avizování a spuštění předprodeje.

Dark Angels
Dlouho se hovořilo o tom, že Chaos má být jediný kodex, který vyjde ještě letos. Vzhledem k tomu, že ve starteru šesté edice (vyjde v září) potkáme právě DA s Chaosem, je poměrně jasné, že jako další v pořadí budou DA a řada by na ně mohla přijít v říjnu nebo listopadu. Pokud se však posune vydání kodexu CSM, DA přijdou nejspíše až po vánocích, tedy v lednu nebo únoru.

Tau
Kodex Tau je hodně očekávaný. Dle dřívějších rumorů už měl být dávno v prodeji. Navíc díky změnám v 6. Edici se Tau stávají poměrně zajímavým spojencem pro většinu armád. Za předpokladu, že DA kodex vyjde ještě letos, bude Tau uvedeno začátkem příštího roku.

Eldar
Eldaři jsou dalším poměrně hodně očekávaným kodexem. Předpokládaný termín jeho releasu je třetí kvartál příštího roku.

Dále se hovoří o dalším kodexu, který by si měl najít místo mezi release Tau a Eldarů, nikdo však přesně netuší, který kodex by to mohl být. Na přetřes se dostávají Templáři, Sestry a SM. Pokud v GW budou mít snahu o aktualizaci nejstarších kodexů, pak to ze zmíněné trojky vyhrají  Black Templáři, který je aktuálně tím nejstarším a letos v listopadu oslaví sedm let. Pokud by tomu skutečně tak bylo, v roce 2014 bychom pak mohli očekávat Orky a Démony.