Černý Rytíř, turnaj 1k dle 6. edice

Za chvíli začně první turnaj v Černém Rytíři podle 6. edice pravidel. V Čechách to tak bude první turnájek v nové edici. Bude se hrát na 1000 bodů a bereme to jako první seznámení se s 6. edicí v turnajovém prostředí. Jelikož tisíc bodů není zrovna můj oblíbený formát a šestá edice to nezněmí, nevím ještě co přesně budu chtít hrát.

Kodex je jasný, z armád, které mám doma pro první krůčky šestou edicí slouží Grey Knights a to především build založený na Draigovi, Coteazovi a Paladinech. Nicméně obvykle hraji hry na 1750 a více bodů, kde se ta sestava bez problémů vleze. Na 1k už je třeba dělat tvrdé kompromisy.

Jako první, více méně, funny armádu, mám připravený pure paladin list, který v tomto bodovém limitu vypadá následovně:

Lord Kaldor Draigo
1x Paladin + halberd
10x Paladin
Apothecary + halberd
2x Paladin
2x Paladin + psycannon
3x Paladin + daemonhammer
2x Paladin + halberd

Toť vše. I když to vypadá hrozivě, je jednotka 10 Paladinů ořezána na minimum. Reálně tahle armáda nic neudělá. Takže serioznější list, založený na Coteazovi vypadá takto:

Inquisitor Coteaz
5x Inquisitor Henchmen: 3x Acolyte, Razorback, psybolt ammunition, searchlight
2x Dreadnought, 2x twin linked autocannon, psybolt ammunition
5x Paladin:
Paladin
2x Paladin + daemonhammer
2x Paladin + psycannon + halberd

Tato armáda je daleko potentnější, byť obsahuje mnoho křehkých cílů. Paladini slouží hlavně jako mini death star jednotka, která pravděpodobně bude deep strikovat a otravovat soupeře v jeho deploy zóně. Alternativně bude operovat kolem středu stolu.

Tak, uvidíme jak to dopadne. Jsem zvědavý, jaké armády přinesou soupeři. Škoda jen nízkého bodového limitu, který rozhodně není příliš vypovídající o tom, jak moc 6. edice zasáhla do turnajového hraní.