PTQ Journey into Nyx klepe na dveře

Poslední Česká kvalifikace na Pro Tour Journey into Nyx v Atlantě už klepe na dveře a je tak nejvyšší čas popřemýšlet nad tím, s jakým deckem se budu chtít zúčastnit. V letošním roce jsem standard hrál jen na dvou FNM, a po prosincovém rozprodeji většiny dvojkových karet mám v podstatě jediný rozumně hratelný deck a sice G/R Monsters, na který jsem ještě před uveřejněním spoileru Born of the Gods vsadil.

První velké turnaje s novou sadou prozradily, že má sázka byla správná a G/R Monstra začaly na fieldu poměrně dominovat. Ale standard je rychle se měnící formát a co bylo dobré včera, dnes nemusí uspět.

Můj aktuální decklist vypadá následovně:

G/R Monsters - Jiří Kocman - standard

Lands (23)
Mutavault
Temple of Abandon
Stomping Ground
Mountain
Forest

Creatures (27)
Elvish Mystic
Sylvan Caryatid
Scavenging Ooze
Courser of Kruphix
Polukranos, World Eater
Ghor-Clan Rampager
Stormbreath Dragon
Xenagos, God of Revels

Planewalkers (6)
Domri Rade
Xenagos, the Reveler

Other Spells (4)
Mizzium Mortars
Flesh // Blood
Sideboard (15)
Mizzium Mortars
Plummet
Mistcutter Hydra
Destructive Revelry
Unravel the Ather
Ruric Thar, the Unbowed
Bow of Nylea
Flesh // Blood

 

Závěr pro Monstří mirror je, že Gruul dokáže být větší než Jund, ale Jund na Gruul dokáže lépe reagovat a díky tomu být ve společném mači favorizovaný. Díky novým kartám, které přinesla černá barva se v problematických matchupech značně zlepšují postboard hry.

Rozhodování mezi Gruulem a Jundem je pro mě velice těžké. Hrozí, že PTQ se ponese v duchu monstřích mirrorů, nebo field ovládnou zajeté Black a Blue devotion decky, které jsou pro Monstra problematické, nebo bude field velice pestrý?

Gruul se mi líbí, že dokáže hru často rozhodnout jediným útokem, ale těžko se vypořádává s některými hrozbami. Jund sice nedokáže „zabít z ničeho“ ale v postboard hrách je velice ohebný a snáze přizpůsobitelný konkrétnímu soupeři.

Keep Reading

PředchozíDalší