Modern Event Deck – představení decklistu

WotC před nějakou dobou avizoval nový produkt a sice modernový Event Deck, který může pomoci ke vstupu nových hráčů do nerotujícího formátu, kterému se obrovsky zvedá popularita. Event Deck bude v prodeji od 30. 5. Dnes WotC představili kompletní decklist, který naleznete v článku včetně mých prvních dojmů z nového Event Decku.

Modern Event Deck

Už z dřívějších spoilerů bylo jasné, že Modern Event Deck (dále jen ED) bude ve znamení tokenů v bílé a černé variaci. Což se dnes ukázalo jako zcela pravdivá informace. Pojďme si tedy představit jeho obsah:

(0)

Na první pohled vypadá balíček jako velice dobře hratelný hned po otevření bez jakékoli modifikace, byť prostor na jeho doladění zde ještě je, nicméně karet, které hráč vymění, mnoho nebude, byť cenově jistě převýší investici do samotného ED. Řekl bych, že je to, co do hratelnosti a komplexnosti balíku z dosud vydaných ED nejhratelnější balík a vůbec bych se nebál zahrát si s ním nějaké to FNM.

Modern Event Deck krabička
Mnozí však nad uvedeným decklistem pláčou, protože se v něm neobjevila Zendikárovská Fetch Land Marsh Flats. Osobně jsem v přítomnost fetch landu nevěřil. Jednalo by se o příliš hodnotnou kartu (v ceně zhruba poloviny doporučené ceny ED) a od tohoto tredu WotC ustoupilo už u ED pro Born of the Gods a nedávno představený ED k Journey Into Nyx, kde namísto finanční pecky v jednom exempláři v balíku figuruje více hratelných, byť levnějších karet, což napomáhá celkové hratelnosti ED. Modernový ED jde v těchto stopách a namísto jedné fetchky, která by balíku moc nepomohla tady máme 4x Isolated Chapel, 4x Caves of Koilos a 2x City of Brass, což sice nejsou finanční pecky, ale +- vyrovnávají cenu právě jedné Marsh Flats, balíčku ale poskytují hratelnou mana bázi.

Mana báze bude asi také první věc, kterou potenciální hráč upgraduje. Jako první změnu bych viděl v náhradě Caves of Koilos za Godless Shrine. Následně, pokud bude chtít investovat více do balíku přijdou právě zmíněné Marsh Flats v playsetu, ty by nahradily City of Brass a nejspíše dvě Isolated Chapel, protože nebudete chtít začínat hru s dvěma kaplema na úvodní ruce.

Modern Event Deck značka
Otázkou tedy zůstává, za jakou cenu se bude tento ED prodávat. Doporučená cena 75 USD (u nás + 21% DPH), tedy kolem 1700 korun se zdá jako naprostá scifi a myslím že distribuce pro ČR ani tak nízkou cenu nenabízí.  Ceny kusovek v tomto ED dle aktuální ceny na Černém Rytíři dělají přesně 4700 korun. V balení je navíc krabička a obaly, takže celková hodnota se blíží 5000 korun. Ceny kusevek v reakci na ED samozřejmě o něco klesnou, nicméně modernový ED přináší na kartách vlastní symbol, tudíž karty z ED budou rozpoznatelné a po vzoru Duel Decků nejspíše i levnější než jejich původní verzi. Očekával bych tedy úvodní cenu někde kolem 3000-3500 korun.