Onslaught fetch lands v KTK

Wooded Foothills

Mluvilo se o tom, doufalo se, spekulovalo se, ale nebylo nic jisté. Dnes už spekulovat nepotřebujeme protože víme. Ano, Onslaught fetch landy budou v následující sadě Khans of Tarkir! A jak vypadají?

A co to znamená?

Cena starých radikálně poklesne. Nové se v předprodejích objevily s cenami do 20 USD, což je opravdu velký pokles. Dá se předpokládat, že díky jejich přítomnosti se bude set hodně prodávat a hodně draftovat. Ceny by se tak postupem času mohly ještě snížit s tím, jak se zaplní trh.

Není to ale jen cena těchto reprintů. Díky tomu, že na Modernu budou legální nové fetchlandy, mnohé balíky šáhnou po nových barevných kombinacích raději, než po starých ze Zendicaru. To logicky sníží tlak na Zendicar Fetchlands. Snížený zájem o ně, tak může donést lehký cenový pád těchto zemí. Nejméně ohrožená je v tomto případě Scalding Tarn, nejvíce asi Misty Rainforest, který je asi nehranější, často právě jen kvůli jedné z barev, kterou může hledat. Takový Junk/Pod, Jund, UWR, Boggles které hojně hrávají Misty Rainforest mohou šáhnout po fetchkách, více vyhovujících jejich barevným kombinacím.

A poslední věc. Třetí – velká – sada z bloku KTK nejspíše přinese Zendicar fetchlandy. Koresponduje to s tím, co před nedávnem tvrdili ve WotC a sice, že pokud bude blok obsahovat nějakou formu dual landů, měly být k dispozici vždy ve všech deseti barevých kombinacích. Uvidíme za cca 7 měsíců.