Birthing Pod z Černého Rytíře, 5. 1.

Pátého ledna jsem šel do Černého Rytíře na odpolední modernový turnaj. Který byl první se změněnou strukturou cen. Pro turnaj jsem si vybral Birthing Pod, abych si pořádně užlil nedávno zakoupených foilů.

(0)

Na Kladenské scéně se mi daří více s Abzan Midrange, než s Birthing Podem, proto jsem zvolil Pod, abych jej mohl nahrát proti modernově typičtějšímu fieldu, než který je u nás. Balík také doznal kosmetických změn plynoucích z posledních poznatků jiných hráčů Pod balíků. Jak to na turnaji probíhalo?

 

1. kolo, Scapeshift, 2:0
S hrami proti Scapeshiftu nemém téměř žádné zkušenosti, přecijen se u nás tolik nehraje a narazit na něj je vždy zpestření. Vím, že musím být proti soupeři rychlý, hlavně se snažím myslet na stav svých životů tak, abych to soupeři příliš neulehčil. Postupné podování do Siege Rhina, Restoration Angela mě drželo s životy nad 20 a soupeři pomalu a jistě ubývaly. Daří se mi jej přejet bytostmi. Dost tomu pomohl i poměrně odvážný keep soupeře, který ho o něco zpomalil. V druhé hře nemám tak dobrou ruku abych byl příliš opatrný na stav svých životů, ale doufám že se mi podaří včas líznout Stain the Mind. Kolo před tím, než by soupeř spustil kombo si jej líznu a jelikož nemá rušení, s klidem mu vyzobu Scapeshifty a následně už se soupeř k ničemu nezmůže.

 

2. kolo, Mono Blue cosi…, 2:0
Soupeř hrál víc než modern, nějakou pauper podobu modrého balíku postaveného na rušení, vracení do ruky, lítacích bytostech a schopnosti Ninjutsu. Na začátku jsem se snažil obehrávat rušení, neměl jsem páru co vlastně soupeř hraje. Nicméně po krátké tahanici se soupeřovými bytostmi jsem jednoznačně vyhrál na sílu karet. Ve druhé hře si soupeř nechal one lander, ze kterého se dlouho nemohl dostat. Má vítězná kombinace spočívala ve hraní Orzhov Pontiff into Linvala a končím s kombem Archangel of Thune + Spike Feeder.

 

3. kolo, Jeskai Delver, 0:2
V první soupeř rychle resolvuje Geist of Saint Traft a nenacházím vhodnou odpověď a nakonec podlehnu na osamocenou Celestial Colonade. Ve druhé jdu do pěti a na opětovného Geista ve třetím nestíhám. Byť to soupeři ještě chvíli ztěžuju, v topdeck režimu s prázdným stolem líznu 2x zemi a Pod a je to můj definitivní konec.

 

4. kolo, Mono Red, levelování s Figure of Destiny a Kargan Dragonlord, 2:1
V první přesně netuším proti čemu hraji, nicméně 8/8 Kargan a Figurka byly dostačující argumenty k tomu, aby mě soupeř přetlačil i přes Archanděla na stole. Bohužel mi nedošlo žádné vhodné zabíjení. Ve druhé se mi podaří poměrně rychle stáhnout hru na svou stranu. Ve třetí jsem si nechal ruku s jednou zemí a dvěmi manovači. Na těch zůstávám asi do 4. kola. Soupeř začne figurkou následovanou Ash Zealotem a Eidolon of Great Ravel, který mě kousne pouze jednou a pak na stůl fičí Siege Rhino, následuje ho Linvala, čímž soupeři totálně narušuji strategii, protože nemůže zvětšovat Figurku ani Kargana. Soupeř přidá druhého Eidolona, který ale víc ubližuje jemu, protože na ruce už mám vesměs vše za 4 a víc man. I když mi život komplikuje Fanatic of Mogis a snižuje podstatně mé životy, já dostanu do hry pod. Obětuju Rhino, které při útoku měním za jednoho z Eidolonů, do hry jde druhé Rhino. Pak z Rhina do Shriekmawa, který se zbaví druhého Eidolona, Shrieka blinknu Restorákem, zabiju soupeřovu další bytost a cítim se velice jistě. S absencí Eidolonů si zahraju Kitchen Finks, přes ně nacházím dalšího Nosorožce, následně vypodovaný Archanděl už byl dostatečný důkaz toho, že už nemůžu prohrát.

 

Nakonec dle standingů držím 2. místo a s 3-1 po novu beru kredit 300 Korun.