Modern Junk z turnaje o Fetchku

Loni šestého prosince se u nás v Kladneské herně Hvozd, konal Modernový turnaj, jehož vítěz bral fetch land z Khans of Tarkir dle vlastního výběru. Pro tento turnaj jsem zvolil midrange balík v barvách Junku nebo, pokud je vám milejší, tak v barvách Abzanu.

Sešlo se dohromady deset hráčů, kteří se utkali v celkem čtyřech kolech swiss a výsledek byl určen dle standingů po 4. kole. Nakonec se podařilo a balík mi pomohl k čístému skóre 4-0 a jako jediný neporažený jsem si tak z turnaje odnesl fungl novou Flooded Strand, která se okamžitě umístila do mých Legacy Miraclů.

 

Junk Midrange - - modern

Lands (24)
Verdant Catacombs
Marsh Flats
Windswept Heath
Overgrown Tomb
Godless Shrine
Temple Garden
Tectonic Edge
Stirring Wildwood
Treetop Village
Twilight Mire
Urborg, Tomb of Yawgmoth
Swamp
Forest
Plains

Creatures (13)
Tarmogoyf
Scavenging Ooze
Courser of Kruphix
Siege Rhino

Planewalkers (4)
Liliana of the Veil

Other Spells (19)
Thoughtseize
Inquisition of Kozilek
Duress
Abrupt Decay
Lingering Souls
Maelstrom Pulse
Slaughter Pact
Murderous Cut
Path to Exile
Disfigure
Sideboard (15)
Engineered Explosives
Golgari Charm
Duress
Disfigure
Drown in Sorrow
Fulminator Mage
Path to Exile
Lingering Souls
Timely Reinforcements

 

1. kolo, Gruul Zoo, 2:0
Hlavní roli v tomto zápase jednoznačně odvedly karty: Tarmogoyf, Liliana of the Veil a Siege Rhino. S jejich pomocí se mi podařilo v obou hrách poměrně snadno stabilizovat hru, kdy soupeřové bytosti jako Kird Ape nebo Flinthoof Boar musely sedět doma, protože nebyly schopné projít mými cvalíky. Soupeře v téhle situaci relativně snadno přetlačím.

 

2. kolo, Selesnya Exalted, 2:1
Pro můj balík založený na černých a zelených bytostech se stejně barevným zabíjením je pro mě balík soupeřky velice nepříjemný, a to z důvodu přítomnosti playsetu Mirran Crusaderů, kteří v útoku s pomocí Noble Hierarch, Qasali Pridemage a Sublime Archangel, který dostává shroud z Lightning Greaves, rostou v obří, neblokovatelná těla, na které mám odpověď pouze ve dvou kopiích Path to Exile. První hru po sloužitém boji těsně prohrávám, druhá byla poměrně jednostranná záležitost a ve třetí jsme se opět přetahovali, ale Siege Rhino je prostě excelentní karta, kterou jsem si v rychlém sledu dolízl dvakrát a soupeřka nakonec nenašla dostatečný argument ke své výhře.

 

3. kolo, Jeskai Burn, 2:1
Proti burnu není hra jednoduchá, pokud ale soupeř nezačne příliš agresivně, dá se poměrně dobře stabilizovat. Klíčová role je v discardu, Scavenging Ooze a Siege Rhino. První jsem dokázal stabilizovat a soupeře držel bez karet. Nosorožci s Tarmogoyfem soupeře dokončili. Druhá byla příkladem ideálního draw burnu. Než se člověk rozkouká, jdou proti němu dvě Goblin Guide a jeden Monastery Swiftspear. I když z každé Guidy vypadla země a dokonce jsem musel karty zahazovat, po 3. kole vzdávám a jdeme na třetí, ve které mi ukázkově dorazí Timely Reinforcements následované Nosorožcem, což si vyžádalo poslední soupeřovo pálení a následující race už byl více méně v mé režii.

 

4. kolo, UR Delver, 2:1
Za soupeřův balík jsem byl rád, protože na Delvery jsem byl dobře připraven. Po úvodním tlaku soupeře v první hře rychle stabilizuji a s prvním Nosorožcem a Goyfem snadno soupeře utlačím. Ve druhé soupeř příliš aktivity na začátek nevytváří, bohužel jsem si vůbec neuvědomil, že by soupeř mohl nasidovat Blood Moon, který se také ve 3. kole podívá do hry, bohužel pro mne jsem před tím nesmyslně fetchoval a neměl jsem k dispozici černou manu, i když jsem v ruce držel dost černých karet. I když jsem měl Abrupt Decay, swamp prostě nedorazil a po chvíli plácání jdeme do třetí hry. Tu začal soupeř agresivně a já musel vhodně využívat fetchky pro basic landy tak, abych byl ochráněný proti Blood Moonu, to se mi podaří, ale za cenu toho, že soupeř má poměrně slušný board presence. Díky Courser of Kruphix vidím svůj vršek knihovny a ta mi hodně přeje. Siege Rhino následnuje Drown in Sorrow, což by pro UR Delvery znamenalo smrt. Naštěstí soupeř svůj Thought Scour použije k odemletí vlastních karet, aby měl na delve Treasure Cruise, která mu však nepřinesla dostatečné odpovědi. Díky pomalé soupeřově hře jdeme do nastavených kol, zde mi opět přeje štěstěna dalším Nosorožcem a mě se daří ve 3. nastaveném kole soupeře po hodně tuhé hře udolat.

 

Před několika týdny jsem zkoušel hrát balík v barvách Jundu, nicméně Junk jednoznačně ukázal, že je daleko konzistentnější a absence červených sweeperů jako Anger of the Gods nebo Pyroclasm není problém a Drown in Sorrow je dokáže zastoupit. Jako naprosto ultimátní karta se ukázal Siege Rhino, který kromě Lightning Helixu při příchodu má i velice dobré tělo, které soupeř nemůže ignorovat a díky trample jej nemůže podskakovat snadno jako Tarmogoyfy.