SCG 5k Premier IQ, Washington DC, Modern

25. ledna se hrál v Washington DC, SCG 5k Premier Invitional Qualifier ve formátu modern, kterého se zúčastnilo 165 hráčů. V článku najdete TOP8 decklisty.

Jedná se o jeden z prvních větších turnajů, které se konají po tom, co Modern radikálně změnil poslední Banned and Restricted list. Turnaj vyhráli G/W Boglové a to i přesto, že na fieldu bylo hodně Abzanů a Jundů. Topka naznačuje, že je formát tam, kde byl před 5. měsíci.

G/W Bogles - David Heilker, 1. místo - modern

Lands (21)
Dryad Arbor
Forest
Horizon Canopy
Misty Rainforest
Razorverge Thicket
Temple Garden
Verdant Catacombs

Creatures (12)
Gladecover Scout
Kor Spiritdancer
Slippery Bogle

Other Spells (27)
Daybreak Coronet
Ethereal Armor
Hyena Umbra
Rancor
Spider Umbra
Spirit Mantle
Suppression Field
Unflinching Courage
Path to Exile
Sideboard (15)
Relic of Progenitus
Torpor Orb
Leyline of Sanctity
Stony Silence
Nature's Claim
Path to Exile
Gaddock Teeg

 

Abzan Midrange - Kevin Vanevery, 2. místo - modern

Lands (25)
Forest
Plains
Swamp
Godless Shrine
Marsh Flats
Overgrown Tomb
Stirring Wildwood
Tectonic Edge
Temple Garden
Twilight Mire
Verdant Catacombs
Windswept Heath
Woodland Cemetery

Creatures (15)
Scavenging Ooze
Siege Rhino
Tarmogoyf
Voice of Resurgence
Tasigur, the Golden Fang

Planewalkers (4)
Garruk Wildspeaker
Liliana of the Veil

Other Spells (16)
Abrupt Decay
Path to Exile
Inquisition of Kozilek
Lingering Souls
Maelstrom Pulse
Thoughtseize
Sideboard (15)
Batterskull
Engineered Explosives
Fulminator Mage
Stony Silence
Golgari Charm
Path to Exile
Slaughter Pact
Thrun, the Last Troll
Liliana of the Veil
Creeping Corrosion
Thoughtseize

 

Tribal Zoo - Pat Cox, 3. místo - modern

Lands (20)
Forest
Plains
Arid Mesa
Blood Crypt
Hallowed Fountain
Sacred Foundry
Steam Vents
Stomping Ground
Temple Garden
Windswept Heath
Wooded Foothills

Creatures (22)
Loam Lion
Noble Hierarch
Snapcaster Mage
Tarmogoyf
Wild Nacatl
Geist of Saint Traft

Planewalkers (2)
Elspeth, Knight-Errant

Other Spells (16)
Lightning Bolt
Lightning Helix
Mutagenic Growth
Path to Exile
Tribal Flames
Sideboard (15)
Ethersworn Canonist
Aven Mindcensor
Kor Firewalker
Qasali Pridemage
Ranger of Eos
Snapcaster Mage
Rule of Law
Stony Silence
Ancient Grudge
Mutagenic Growth
Swan Song
Gaddock Teeg

 

Storm - Stan Smith, 4. místo - modern

Lands (16)
Island
Mountain
Misty Rainforest
Scalding Tarn
Shivan Reef
Steam Vents

Creatures (3)
Goblin Electromancer

Other Spells (41)
Pyromancer Ascension
Desperate Ritual
Manamorphose
Peer Through Depths
Pyretic Ritual
Thought Scour
Faithless Looting
Gitaxian Probe
Grapeshot
Past in Flames
Serum Visions
Sleight of Hand
Sideboard (15)
Defense Grid
Echoing Truth
Lightning Bolt
Swan Song
Empty the Warrens
Shatterstorm

 

R/G Tron - Brad Carpenter, 5. místo - modern

Lands (20)
Forest
Ghost Quarter
Grove of the Burnwillows
Urza's Mine
Urza's Power Plant
Urza's Tower
Eye of Ugin

Creatures (4)
Wurmcoil Engine
Emrakul, the Aeons Torn

Planewalkers (4)
Karn Liberated

Other Spells (32)
Chromatic Sphere
Chromatic Star
Expedition Map
Oblivion Stone
Relic of Progenitus
Ancient Stirrings
Pyroclasm
Sylvan Scrying
Sideboard (15)
Pithing Needle
Torpor Orb
Spellskite
Ancient Grudge
Combust
Nature's Claim

 

Storm - Joshua Everly, 6. místo - modern

Lands (16)
Island
Mountain
Misty Rainforest
Scalding Tarn
Shivan Reef
Steam Vents

Creatures (4)
Goblin Electromancer

Other Spells (40)
Pyromancer Ascension
Desperate Ravings
Desperate Ritual
Manamorphose
Pyretic Ritual
Thought Scour
Gitaxian Probe
Grapeshot
Past in Flames
Serum Visions
Sleight of Hand
Sideboard (15)
Defense Grid
Blood Moon
Echoing Truth
Lightning Bolt
Empty the Warrens
Shatterstorm

 

Jund - Karl Delatorre, 7. místo - modern

Lands (24)
Forest
Mountain
Swamp
Blackcleave Cliffs
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Overgrown Tomb
Raging Ravine
Stomping Ground
Tectonic Edge
Twilight Mire
Verdant Catacombs

Creatures (14)
Dark Confidant
Huntmaster of the Fells
Scavenging Ooze
Tarmogoyf
Courser of Kruphix
Olivia Voldaren

Planewalkers (6)
Chandra, Pyromaster
Liliana of the Veil

Other Spells (16)
Abrupt Decay
Dismember
Lightning Bolt
Inquisition of Kozilek
Maelstrom Pulse
Thoughtseize
Sideboard (15)
Sword of Light and Shadow
Fulminator Mage
Ancient Grudge
Combust
Thrun, the Last Troll
Anger of the Gods
Life from the Loam
Shatterstorm
Slaughter Games
Sowing Salt

 

Affinity - Lance Hartbarger, 8. místo - modern

Lands (17)
Darksteel Citadel
Island
Blinkmoth Nexus
Glimmervoid
Inkmoth Nexus

Creatures (26)
Arcbound Ravager
Master of Etherium
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Spellskite
Steel Overseer
Vault Skirge

Other Spells (17)
Cranial Plating
Ghostfire Blade
Springleaf Drum
Welding Jar
Ensoul Artifact
Galvanic Blast
Mox Opal
Sideboard (15)
Grafdigger's Cage
Torpor Orb
Etched Champion
Spellskite
Ancient Grudge
Back to Nature
Dismember
Galvanic Blast
Gut Shot
Negate
Ray of Revelation
Duress
Whipflare

 

V TOP16 se dále objevily: 2x Abzan Midrange, R/W Burn, Merfolci, Jeskai Flash, Temur Twin, Scapeshif a Naya Zoo.

Na turnaji se objevil zajímavý balík hrající Life from the Loam v kombinaci s Seismic Assault.

 

Assault Loam - Simon Korzunov, 18. místo - modern

Lands (26)
Forest
Mountain
Swamp
Blackcleave Cliffs
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Graven Cairns
Overgrown Tomb
Raging Ravine
Stomping Ground
Tectonic Edge
Treetop Village
Verdant Catacombs
Wooded Foothills

Creatures (5)
Bloodghast
Tasigur, the Golden Fang

Planewalkers (4)
Liliana of the Veil

Other Spells (25)
Seismic Assault
Abrupt Decay
Terminate
Faithless Looting
Flame Jab
Life from the Loam
Raven's Crime
Smallpox
Sideboard (15)
Batterskull
Ancient Grudge
Darkblast
Bow of Nylea
Maelstrom Pulse
Pyroclasm
Thoughtseize
Tectonic Edge

Keep Reading

PředchozíDalší