SCG 5k Premier IQ, Indianapolis, Modern

1. února se hrál v Indianapolis, SCG 5k Premier Invitional Qualifier ve formátu modern, kterého se zúčastnilo 160 hráčů. V článku najdete TOP8 decklisty.

Oproti předchozím SCG Premier IQ je TOP8 a i TOP16 opravdu rozmanitá a objevilo se v nich mnoho nových balíků. Zavedené balíky naopak vidět příliš nejde. Jsou nové balíky natolik dobré nebo byla v Indianapolis pouze netypická struktura balíků? V každém případě Stephen Speck po svém 2. místě na GP Omaha opět ukázal, že umí svůj Amulet perfektně pilotovat. Pro Tour Fate Reforged již tento víkend ukáže jistě více o budoucnosti modernu.

Amulet Combo - Stephen Speck, 1. místo - modern

Lands (28)
Forest
Boros Garrison
Cavern of Souls
Gemstone Mine
Glimmerpost
Golgari Rot Farm
Gruul Turf
Mana Confluence
Selesnya Sanctuary
Simic Growth Chamber
Slayers' Stronghold
Sunhome, Fortress of the Legion
Tendo Ice Bridge
Tolaria West
Vesuva

Creatures (10)
Primeval Titan
Simian Spirit Guide
Azusa, Lost but Seeking

Other Spells (22)
Amulet of Vigor
Hive Mind
Pact of Negation
Slaughter Pact
Summoner's Pact
Serum Visions
Summer Bloom
Sideboard (15)
Chalice of the Void
Engineered Explosives
Obstinate Baloth
Seal of Primordium
Slaughter Pact
Sigarda, Host of Herons
Anger of the Gods
Bojuka Bog
Ghost Quarter

 

G/W Hatebears - Nick Hanna, 2. místo - modern

Lands (23)
Forest
Plains
Ghost Quarter
Horizon Canopy
Razorverge Thicket
Stirring Wildwood
Tectonic Edge
Temple Garden

Creatures (33)
Aven Mindcensor
Baneslayer Angel
Birds of Paradise
Leonin Arbiter
Loxodon Smiter
Noble Hierarch
Qasali Pridemage
Scavenging Ooze
Voice of Resurgence
Wilt-Leaf Liege
Brimaz, King of Oreskos
Sigarda, Host of Herons
Thalia, Guardian of Thraben
Thrun, the Last Troll

Other Spells (4)
Path to Exile
Sideboard (15)
Engineered Explosives
Burrenton Forge-Tender
Mirran Crusader
Choke
Stony Silence
Dismember
Fracturing Gust
Gaddock Teeg
Elspeth, Knight-Errant
Creeping Corrosion
Sunlance

 

Jeskai Control - Jacob Kessler, 3. místo - modern

Lands (26)
Island
Mountain
Plains
Arid Mesa
Cascade Bluffs
Celestial Colonnade
Flooded Strand
Hallowed Fountain
Sacred Foundry
Scalding Tarn
Steam Vents
Sulfur Falls
Tectonic Edge

Creatures (12)
Restoration Angel
Snapcaster Mage
Young Pyromancer
Geist of Saint Traft

Other Spells (22)
Cryptic Command
Lightning Bolt
Lightning Helix
Mana Leak
Path to Exile
Remand
Shadow of Doubt
Spell Snare
Sideboard (15)
Engineered Explosives
Spellskite
Kor Firewalker
Combust
Negate
Wear
Kataki, War's Wage
Vendilion Clique

 

Mono Red Burn - Jacob Ross, 4. místo - modern

Lands (20)
Mountain
Arid Mesa
Bloodstained Mire
Stomping Ground
Wooded Foothills

Creatures (15)
Goblin Guide
Grim Lavamancer
Monastery Swiftspear
Eidolon of the Great Revel

Other Spells (25)
Burst Lightning
Lightning Bolt
Searing Blaze
Shard Volley
Skullcrack
Lava Spike
Rift Bolt
Sideboard (15)
Relic of Progenitus
Torpor Orb
Blood Moon
Destructive Revelry
Searing Blood

 

Affinity - David Long, 5. místo - modern

Lands (16)
Darksteel Citadel
Island
Blinkmoth Nexus
City of Brass
Glimmervoid
Inkmoth Nexus

Creatures (25)
Arcbound Ravager
Etched Champion
Master of Etherium
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Steel Overseer
Vault Skirge

Other Spells (19)
Cranial Plating
Ghostfire Blade
Springleaf Drum
Ensoul Artifact
Galvanic Blast
Mox Opal
Thoughtcast
Sideboard (14)
Etched Champion
Spellskite
Blood Moon
Rest in Peace
Ancient Grudge
Back to Nature
Dismember
Spell Pierce
Thoughtseize
Whipflare

 

Naya Zoo - Christopher OBryant, 6. místo - modern

Lands (20)
Forest
Mountain
Arid Mesa
Sacred Foundry
Stomping Ground
Temple Garden
Windswept Heath
Wooded Foothills

Creatures (22)
Ghor-Clan Rampager
Goblin Guide
Monastery Swiftspear
Tarmogoyf
Wild Nacatl
Eidolon of the Great Revel

Other Spells (18)
Become Immense
Boros Charm
Lightning Bolt
Mutagenic Growth
Gitaxian Probe
Sideboard (15)
Torpor Orb
Aven Mindcensor
Seeker of the Way
Chained to the Rocks
Destructive Revelry
Dismember
Gut Shot
Dryad Arbor

 

Affinity - Ian Losch, 7. místo - modern

Lands (16)
Darksteel Citadel
Island
Blinkmoth Nexus
Glimmervoid
Inkmoth Nexus

Creatures (25)
Arcbound Ravager
Etched Champion
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Spellskite
Steel Overseer
Vault Skirge

Other Spells (19)
Cranial Plating
Springleaf Drum
Ensoul Artifact
Galvanic Blast
Mox Opal
Thoughtcast
Sideboard (15)
Grafdigger's Cage
Etched Champion
Master of Etherium
Spellskite
Blood Moon
Illness in the Ranks
Ancient Grudge
Back to Nature
Wear
Stain the Mind
Thoughtseize
Whipflare

 

R/W Burn - Alan Eryman, 8. místo - modern

Lands (19)
Mountain
Plains
Arid Mesa
Battlefield Forge
Sacred Foundry

Creatures (16)
Goblin Guide
Grim Lavamancer
Monastery Swiftspear
Young Pyromancer
Eidolon of the Great Revel

Planewalkers (1)
Chandra, Pyromaster

Other Spells (24)
Boros Charm
Lightning Bolt
Lightning Helix
Searing Blaze
Shard Volley
Skullcrack
Pillar of Flame
Rift Bolt
Sideboard (15)
Torpor Orb
Magus of the Moon
Soulfire Grand Master
Eidolon of the Great Revel
Skullcrack
Smash to Smithereens
Wear // Tear
Ajani Vengeant

 

V TOP16 se dále objevily: 2x Dredgevine, Elfové, Bant Aggro, Death and Taxes, R/B Burn, Rack a Merfolci.

Nejzajímavější brew dle mého bylo Bant Aggro hrající poměrně velko mana rampu do Sovereigns of Lost Alara, která následně hledá Eldrazi Conscription.