GP Velké Británie: McLaren po kvalifikaci

Kimi Raikkonen, adept na mistrovský titul, se do dnešního závodu kvalifikoval na třetím místě, zatímco jeho stájový kolega Coulthard si musí vystačit s 12. pozicí na startu.

Kimi Raikkonen, 3., 1:21.695
Udělali jsme změny již v tréninku, neočekával jsem že se dostanu mezi tři nejlepší. Jsem s mým kolem velmi spokojený, zvláště když jsme včera tvrdě bojovali s ostatními. V tréninku jsme náš vůz zlepšili a dokonce udělali další úpravy po warm-upu a cítil jsem že je vůz opravdu dobrý.

David Coulthard, 12., 1:22.811
Bojoval jsem s vyvážením vozu. Následkem toho jsem jel zeširoka v Stowe, zablokoval přední kola při brždění do Club a ztratil tak hodně času. Nemohl jsem trefit vrcholy zatáček a zkoušeli jsme dělat změny po warm-upu ale nefungovaly. Bude to v mém domovském závodě těžké. Ale už jsem jel z podobných postavení a dokázal jsem zakončit na bodech nebo dokonce na pódiu.

Ron Dennis
Soustředili jsme se před Britskou GP na testování v Barceloně a to nám ve finále přidělalo problémy s počátečným nastavením vozu. Kimiho třetí místo je praktická ukázka důležitosti vyváženého vozu. Davidovo nedostatečné vyvážení mu poněkud ztěžovalo život. Jakkoli dopadli oba piloti, tým má do blížícího se závodu úmysl maximalizovat náš bodový zisk.

Norbert Haug
Solidní Kimiho práce a jeho třetí místo je dobrý základ pro zítřejší závod. Bude zajímavé podívat se na to, kdo a kolik kol bude na trati déle před první zastávkou. Škoda, že je David 12., jsem si jistý, že v závodě se mu povede dobře.