BAR v Japonsku vystřídá pilota?

Je pravděpodobné že v posledním závodě letošní sezóny ve stáji BAR-Honda dojde ke změně v jezdeckém obsazení.

Pro Jacquese Villeneueva nebude překvapením, pokud bude v posledním závodě za měsíc v Suzuce nahrazen testovacím pilotem Takuma Satem. Jacques vyjednává s týmem BAR novou smlouvu pro rok 2004 i když jdou paddockem zvěsti o tom, že jej nahradí bývalý jezdec stáje Jordan, Japonec Takuma Sato.

Bývalý mistr světa na Italské GP řekl že si nebyl vědom toho že ho Sato v Japonsku nahradí. Připustil ale že se to mohlo stát. „Nikdy nevíte co se stane. Nic mě nepřekvapí. Nebylo to v plánu, v žádném kterého bych si byl vědom, ale nic mne nepřekvapí. Máte tucha o tom kdo je kým tlačen. Jo, nepřekvapilo mne to, to je vše.“, řekl Villneueve.

Villneueve, který ke stáji BAR přišel v roce 1999, řekl že ještě není vyloučeno že se v roce 2004 ve Formuli 1 neukáže, i když připustil že stáj BAR je jeho jediná možnost. Kanaďan spolu se svým managerem Craig Pollockem hovořili s šéfem stáje Davidem Richardsem a zůstávají pozitivně naladěni.

„Právě teď pracuji na příští rok, dokud neuslyším něco jiného, budu v tom pokračovat.“, dodal Villneueve, který byl 13. nejrychlejší v 1. kvalifikaci do GP Itálie. „Craig a David si včera povídali, zatím ještě o ničem konkrétním, bude v tom více než právě teď“.

Villneueve, který před tím než ve Formuli 1 v roce 1997 vyhrál titul se stájí Williams vyhrál i titul v americké sérii CART. Říká že jsou stále možnosti i mimo Formuli 1. „Je zájem i z jiných oblastí“, řekl, „Skutečně je více zájmů z jiných oblastí než F1, Jsem si jistý že něco mimo může být velice zajímavé, ale ještě jsem o tom nepřemýšlel. Nyní se koncentruji na F1, a BAR je jedinou volbou. Doufejme že to bude reálná možnost.“