Battle report: Daemons vs Ultramarines

S Belixem jsme odehráli v pražském Černém Rytíři bitvu na 1800 bod. Démoni vs Ultramarines (SM kodex). Hrály se 2 objektivy a jako deploy jsme hodili down of war.

Démoní sestava:
4x herald of tzeentch, chariot, bolt of tzeentch, we are legion, master of sorcery
3x 4 flamers of tzeentch
2x daemon prince, tzeentch marka, bolt of tzeentch, daemonic gaze
Soul Grinder, phlegm
2x 5 plaguebearers
2x 5 horrors of tzeentch, jednou s bolt of tzeentch
2x 4 screamers of tzeentch (papírové proxy, ale origa už jsou u pošťáků)

Belixovi Ultramarines:
2x 10 členů Tactical Squad, missile launcher, flamer, fisty u seržů, razorback, tl.heavy bolter
Land speeder, flamer, multi melta
Land raider, 2x tl. lascannon, heavy bolter
5 assault terminators, thunder hammer, storm shield
5 assault terminators, 4x claws, 1x thunder hammer+storm shield
10 terminators, 2x cyclone missile launcher
Chaplain in terminator armor
a teoreticky nějaký ten upgrade, na který nedošlo.

1. kolo
Vyhrávám iniciativu a nechávám belixe začít. Ten deployuje jednu troopu do ruin s objektivem, druhou do lesa veprostřed stolu. Zbytek v jeho prvním kole přichází vcelku volným tempem, jen speeder letí o 24″ poblíž hrany stolu.

Řada je na démonech. Volím heraldy, prince, jedny flamery a screamery. Bohužel s dvojkou mi přichází zbytek. Jedni PB do lesa na můj objektiv, ale objeví se o kousek vedle, grinder chce za ruinu mimo dostřel lascanonů na land raiderovi, ale opět se dostává víc do otevřeného prostranství. Horroři s boltem padají do lesa, jeden to ale nezvládá a zpřeráží si vaz. Druzí horroři jdou k taktikále v lese, tak aby byli na dostřel. Druzí PB, kteří tam neměli co dělat jdou prudit o něco blíž. Screamers padají za věž momo dohled většiny soupeřovy palby s jasným úkolem – zničit LR. Jedni flameři dopadají k termoskám na levém křídle, druzí na pravém, ti ale scatterují a dostávají se do nevýhodné pozice pro flamer.

Ve střelbě flameři vlevo zabíjí tři terminátory, bohužel mi nepadalo 4+ jak bych si přál a belix hodil i nějaké invuly. Flameři v pravo dali jen 3 woundy, jedna termoska se poroučela, zbytek save. Grinder stunnuje razorback, horroři před lesem střílí do tactikálů a dva umírají. Zbytek už nic neprovede.

2. kolo
LR a nestunnovaný razorback jdou kupředu, stejně jako speeder. Z razorů vystupují taktikály a z LR vylézá 5 termosek s klawama a Chaplanem. Střelbou UM redukují počet flamerů a horrorů. Lascanon pokouší grindera ale i přes penetraci padá jen shaken. Následné assaulty znamenají konec pro oboje flamery a horrory s plaguebearers u lesa, které pobíjí terminátoři aniž by démoni způsobili škodu.

Druhé kolo

Z rezerv přichází druzí screamers, kteří padají do lesa, kde jeden opět končí svou životní pouť v hmotném světě, dále herald, který se staví speederu a druhý jde s potenciálem zničit zbývající terminátory na levém křídle a z warpu se tak tak vleze na stůl. Grinder se vzdaluje speederu a zároveň se dostává do lepší palebné pozice. PB dosahují objektivu. Screamers zpoza věže zahajují svůj lov na LR. Bolt horrorů ničí razorback mohutnou explozí. a grinder dočišťuje pěchotu skrytou za ním. Herald vlevo střílí po termoskách ale bez valného úspěchu. Druhý herald střílí boltem po klawových termoskách, kde to na sebe alokuje serža se štítem a umírá. Daemonic gaze jde do speedera, dávám jeden glanc, který ale kvůli flat out pohybu belix ulívá na obscured. Screamers nalítnou LR a dávají 3 hity meltabombou. Dvě penetrace, jeden glance. Z toho shaken, imobilizace a urvaný lascanon na pravém boku LR – aby nestřílel po grinderovi. Začíná tu být horko.

3. kolo
Speeder se přibližuje ke grinderovi na účinnou vzdálenost multimelty což se mu v zápětí vyplatí a grinder je zničený. Terminátoři uprostřed postupují kupředu. Zbytek se hýbe spíše formálně V pravo střílí cyklon, raketa taktikálů a nějaké boltery do heralda a usazují mu tři woundy. Tragické savy… Do razorbacku nastupuje taktikála a při plánovaném pohybu se imobilizuje, ale bolterem zabíjí jednoho horrora v lese. Golfisti a LR se mstí na screamerech.

Třetí kolo

Z rezerv přichízí princ, herald a flameři. Princ chce zaujmout palebnou pozici poblíž lesa s mým objektivem ale objevuje se v assault range termosek. Herald jde pozdravit speedera a flameři padají k terminátorům na pravém křídle a likvidují tři další terminátory. Herald s 3 woundy se stahuje. Screameři vylétají z lesa směr razorback. Princ se zraněným heraldem zabíjí dva klawové terminátory. Další herald sestřeluje speedera. Horroři střílí boltem do LR, ale netrefují se. Herald v levo opět střílí do dvou termosek a obligátně zase nic neudělá, neb 5+ invul save dnes belixovi jde. hezky od ruky. Screamers nabírají razorback. 3 autohity, tři penetrace, třikrát stunned, aneb, když se sere, tak se sere. Víc nic.

Čtvrté kolo – pravé křídlo

4. kolo
Taktikála opět vylézá z razorbacku aby se pomstila screamerům. Terminátoři s podporou taktikálů v pravozabíjí tři flamery, termoska následně assaultuje, ale flamer hrdinně stojí. Klawové termosky s chaplainem útočí na daemon prince a ani jedna strana si neudělá zářez, před tím ale taktikála z lesa raketou ubírá princovi wound. Termosky vlevo dávají tři woundy heraldovi – opět děsívé savy z mé strany. LR bolterem zabíjí horrora.

Čtvrté kolo – levé křídlo

Mě přichází druhý prince a do 5. kola mám v rezevách ještě heralda. Nově příchozí princ čistí tactikálu u razorbacku, ti utíkají. Razorback pak rozstřelí bolt horrorů. Herald blíž termoskám u věže se stahuje za ruinu a střílí do taktikály v lese gazem, jeden mariňák umře a zbytek opět utíká. Bolt míří na land raider a dává mu shaken. Druhý opět střílí do dvou terminátorů v levo a zase bez úspěchu. Třetí se snaží rozčísnout golfisty, ale bez úspěchu, belix invuly umí. V kombatu umírá jak flamer, tak princ.

5. kolo
Chaplain se přesunuje ke golfistům a ti jdou směrem k plaguebearerům, Klawisti jdou vstříc heralovi za ruinou, dělí je od sebe zeď. Jedna taktikála blíže princovi utíká ze stolu, druhá se sjednocuje. Střelba terminátorů konečně zabíjí heralda na levém křídle. Sjednocení taktikálové dávají wound princovi.

Páté kolo

Doráží poslední herald. Umisťuji jej k objektivu ovládaném mariňáky aby jej mohl kontestovat. Bohužel scatter mě posílá 7 palců pryč, střelbou pak zabíje jednoho mariňáka. Horroři běží z lesa. Princ se přibližuje ruině s objektivem a po cestěpálí po taktikále u něj, ta odolává. Heraldi na středu střílí do golfistů, ale bez úspěchu. Takže nyní máme na stole plichtu. Nicméně hra pokračuje dál.

6. kolo
Golfisti konečně dorážejí k plaguebearerům v lese a zametají s nimi. Klawisti zabíjejí heralda poblíž. Druhého s posledním woundem doríáží heavy bolter land raideru. Střelba terminátora a taktikálů u objektivu zraňují herala, který porušil jejich teritorium a zbývají mu dva woundy.

Terminator assault

Pro démony se situace nevyvíjí dobře. Horroři běží k LR ale střelbou mu neubližují. Poslední přeživší herald kropí taktikálů na objektiivu společně s princem. Redukují jejich počet ale ti jsou stateční a stojí. Pohybem se dostal do blízkosti

7. kolo
Poslední herald opět dostává čočku, ale tentokrát dokáže sejvovat. Střelba od termosek v levo tentokrát cílí prince a ten přichází o dva woundy. Terminátor a taktikála v pravo se snaží zažehnat hrozbu kontestace, ale herald to ustává s posledním životem.

Princ střílí po taktikále u objektivu ale tragicky se netrefuje a newounduje. Herald dělá to samé, ale zůstává poslední člen, který nechce zdrhnout. O assault s posledním woundem se nesnažím.

Ferovka 🙂

Velice dramatická hra tedy končí v sedmém kole de facto plichtou (ve skutečnosti herald nebyl 3″ od objektivu aby jej kontestoval, ale nic mu nebránilo tam být). Stav victory pointů je však drasticky ve prospěch Ultramariňáků. Těm zbývá odhadem 900VP, kdežto u démonů to nejsou ani 200. Dle ETC hodnocení by se tedy jednalo o prohru 8:12. Bohužel pravidlo daemonic assaultu je opravdu prekérní a většina AP1 střelby tak zůstala dlouho nevyužita, ve spojení s mými podprůměrnými a soupeřovými nadprůměrnými hody na save jsem s výsledkem bitvy více než spokojený.