Armáda na Mephit Battle Tactics 2013

V sobotu začně letošní první větší turnaj ve Flames of War, v late období na 1750 bodů. Původně jsem zamýšlel otestovat sestavu, která se ode mne očekává v případě účasti na letošním FoW ETC, ale jedná se o hodně specifickou tankovku, která není příliš univerzální. Proto jsem se rozhodl provětrat i jiné modely ze své sbírky.

Bohužel US pěchota je zatím ve stádiu WIP, takže ji na turnaj brát nebudu. Takových armád jsem se zatím nahrál až, až, takže jsem šáhl po pěchotě. Konkrétně po Grenadierkompanii z Grey Wolfa.

Gredanierkompanie, GW, 1750pts

Gredanierkompanie, GW, 1750pts

Dlouho jsem uvažoval, zda mít 8, 9 nebo 10 čet a zda chci mít v armádě letadlo. Při 8 četách (HMG nepočítám) to není problém, s 9ti mě trápí lichý počet čet a postavit armádu na 10 čet byl opravdu velký oříšek, nakonec jsem skončil u kompromisu devíti čet. Jelikož Mephit Battle Tactics 2013 využívá polský bodovací systém, tak ignorace první ztracené čety není důležitá, ale chci si armádu takto vyzkoušet a zároveň si s ní evidovat i skóre dle standardních pravidel bodování.

Jsem zvědavý jak se tato sestava na turnaji ukáže. Zatím nemám moc zkušeností s hraním pěchoty, takže předpokládám, že výsledky nebudou příliš valné. Uvidíme.

Army list v PDF formátu: MTB2013 – Grenadierkompanie (15kB).